Mamut Art Project Kapılarını Açtı!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mamut Art Project bugün açıldı. 3-7 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta sanatseverleri ağırlayacak olan projenin 7. edisyonunda bin 350 başvuru arasından seçilen 50 sanatçının 600’den fazla eseri sergileniyor. Mamut Art Project’in bu yılki jürisinde küratör Aslı Seven, sanatçı Memed Erdener, Ari Meşulan, sanat tarihçisi Burcu Pelvanoğlu ve Pi Artworks kurucusu Yeşim Turanlı yer aldı. Mamut bu yıl sanatseverleri Ceren Özşahin (MAP’17) ve Zeynep Tümertekin’in (MAP’19) Mamut sanatçılarının tasarladığı yeni bir sergi alanı ile karşılıyor.

2016’dan beri Mamut kapsamında yer alan Mamut Performansları programı, bu yılki başvurular arasından seçilen sekiz performansa yer veriyor. Programda yer alan sanatçılar; izleyenleri oyun oynamaya, dilek tutmaya, dans etmeye ve değişime tanık olmaya kadar uzanan birçok deneyime davet ediyor.

Üç yıldır Mamut Art Project kapsamında özel sergileriyle yer alan ve büyük ilgi gören alternatif sanat inisiyatifi Krüw bu kez, biraz çocukluğumuza inerek, masal klasiklerini ve onların unutulmaz kahramanlarını ele alıyor. Masal dünyasında sıkça karşılaştığımız cadılar, prensesler, cüceler ve daha nice fantastik yaratık mercek altına alındı ve ekipteki her bir sanatçı farklı bir masalı kendi çizgisiyle yorumladı. Serigrafi baskı tekniğiyle hazırlanan çalışmalar, bu yıl Masalz by Krüw sergisiyle ziyaretçilerle buluşuyor.

Paylaş