Pazartesi, Haziran 5

Oyun Yazmak Ve Yönetmek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Başarılı oyun yazarı ve yönetmen Sami Berat Marçalı’nın TOY İstanbul’da gerçekleştireceği “Oyun Yazmak ve Yönetmek” başlıklı atölyenin kayıtları başladı. İlk dersi 5 Şubat’ta gerçekleşecek olan atölyede Marçalı; bir oyuna nasıl yaklaşılması gerektiğiyle ilgili güçlü deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

“Oyun Yazmak ve Yönetmek” atölyesinde katılımcılar, “Bir oyun nasıl yazılır, nasıl yönetilir, kendi yazdığımız oyunu yönetmeyi nasıl beceririz?” sorularına yanıtları, başarılı oyun yazarı ve yönetmen Sami Berat Marçalı ile birlikte arayacak, aynı zamanda bir sahne yazıp yönetecekler. Bir teatral arayış niteliği taşıyan atölyede Marçalı; 2010’dan bu yana yapımcı, yönetmen, yazar, oyuncu koçu ve tasarımcı olarak görev aldığı 30’un üstünde projeden öğrendiklerini aktaracak.

“Yuva I Home”, “Tac’ın Nöbetçileri”, “İstila!”, “Kabileler” gibi çok sayıda oyuna imza atan Sami Berat Marçalı’nın düzenlediği “Oyun Yazmak ve Yönetmek” başlıklı atölye 5 Şubat 2018, Pazartesi akşamı başlayacak. TOY İstanbul’un ev sahipliği yaptığı atölye; 8 hafta boyunca her Pazartesi akşamı 19.00 – 22.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Kontenjanın sınırlı olduğu atölyeye katılmak için, toyistanbul.com/workshops adresinden ön kayıt formunun doldurulması gerekmekte.

Paylaş