Perşembe, Haziran 8

Pantone 2019’un Rengini Açıkladı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pantone Renk Enstitüsü, 2019’un moda rengini “Living Coral” (Canlı mercan) olarak belirledi. Her aralık ayında önümüzdeki senenin rengini açıklayan Pantone gelecek yıla damga vurması beklenen rengi: Canlı mercan “Livin Coral; katalogdaki koduyla PANTONE 16-1546” şeklinde açıkladı.

Geçen yılın rengini morötesi olarak belirleyen Pantone, bu yıl canlı ve daha yumuşak bir renk olan mercanı seçti. Bu rengin anlamını ifade eden şeyler ise oldukça ilgi çekici: Living Coral… Genellikle olumsuz bir atmosfere sahip olan bir sosyal medya ortamında insanların ihtiyaç duyduğu destek, bakım ve sevgiyi ifade ediyor.

Pantone’un açıklamalarına göre Living Coral, doğada renklerden istenen tanıdık bir enerji yayıyor. İklim değişiklikleriyle birlikte yok olan mercan resiflerinde bulunan bu renk, mercan ağartma ve asidifikasyon yöntemleriyle de zarar görüyor.

Pantone yeni rengi

Güzellik dünyasının da en çok beklenen duyurularından biri olan “Yılın rengi” önümüzdeki sezon mağaza vitrinlerinde de bol bol göreceğimiz “Canlı mercan” rengi olarak karşımıza çıkıyor olacak.

 

 

 

Paylaş