Paola Pivi’nin Neon Bebekleri Perrotin New York’ta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Paola Pivi, imzası haline gelen kutup ayılarını bu kez “Biz Bebek Çetesiyiz” başlığıyla Perrotin New York’un en üst katında sergiliyor. Galerinin üst katında rengarenk bir kutup ayısı ordusu yaratan sanatçı, onları “Tartışmacı bir tavırları var. Tatlılar ama çok da tatlı değiller. Biraz kaba biraz da şekerler.” sözleriyle tanımlıyor.

İtalyan sanatçı ilk kutup ayısını Alaska’ya yerleştikten sonra tamamladı. Başlangıçta sarı bir kutup ayısı yapan sanatçı, bundan hemen sonra koyu ve neon renklere yöneldi. Pivi’nin ayıları genellikle yoga ya da trapez gibi çeşitli aktiviteler yapar pozisyonda sergileniyor. Daha önce hiç kutup ayısı görmediğini ve görmek de istemediğini belirten sanatçı, Alaska’da ayıların ortak yaşamın bir parçası olduğunu ve evinin her katında ayılardan korunmak için özel bir sprey bulundurduğunu saklamıyor.

Etrafının bebek kutup ayılarıyla çevrildiği bir rüyadan esinlenerek yarattığı “Biz Bebek Çetesiyiz” Pivi’nin 2013’ten bu yana New York’taki ilk kişisel sergisi. Sergide çeşitli renklerde toplam 70 bebek kutup ayısı yer alıyor. Her biri sanatçının müzisyen eşi Karma Lama tarafından verilmiş takma adlar taşıyor.

Paola Pivi

Paylaş