Pazartesi, Eylül 25

Performistanbul’un Size İhtiyacı Var!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dördüncü yaşını geride bırakan uluslararası performans sanatı platormu Performistanbul , yoluna daha emin adımlarla devam edebilmek için desteklerinizi bekliyor. Performans sanatçılarını tek bir çatı altında birleştirmek ve projelerle buluşturmak üzere 2016’da kurulan Performistanbul , şimdiye dek 50’nin üzerinde sanatçı, 130’u aşan performans, 12 canlı sanat konuşması, 4 sergi ve 3 atölyeye imza atmıştı. Pandemi sürecinde sanatçıların performanslarını evlerinden, online olarak gerçekleştirdikleri Stay Live at Home projesi kapsamında 41 sanatçıyla 72 performans gerçekleştirdi.

Performans sanatının bilinirliğini artırmak, hakkındaki kaynakların ulaşılabilirliğini sağlamak ve Türkiye’nin ilk canlı sanat araştırma alanı Performistanbul Canlı Sanat Araş rma Alanı’nın (PCSAA) devamlılığı için desteğiniz gerekiyor. 

 

PCSAA Kütüphanesinde Bir Kitabınız Olsun 

Platform , Performistanbul Canlı Sanat Araştırma Alanı (PCSAA) ile performans sanatının eğitimi ve gelişimi konusunda önemli bir misyon edindi. Türkiye ve uluslararası coğrafyada performans sanatına odaklı, ücretsiz erişime açık, her alandan araş rmacılar için oluşturulmuş canlı sanat kütüphanesi ve arşivi olan PCSSA ’nın ilk hedefi kütüphanesinde 7000 adet kitabı bir araya getirmek. 

PCSSA ’nın bir parçası olarak doğan, dijital platform üzerinden okuyucularla buluşan Performistanbul Yayınları ise Türkiye’deki performans sana alanında önemli bir eksiği kapatmayı ve mekansal kaynak yoksunluğunu gidermeyi hedefliyor. Tüm bunlar için bu zor günlerde sizlerin desteği gerekiyor. 

Halka açık ve akademik/kurum iş birliklerini destekleyecek yapıda kurgulanan kâr amacı gütmeyen araştırma alanının sürdürülebilirliğini sağlamak adına ise Performistanbul Performans Sanatını Geliştirme Derneği kuruldu. Bu yapı, alanın bağımsızlaşması ve bağış toplanabilmesi için oluşturuldu, böylelikle alanın işlevsel hâle gelerek sürdürülebilir olabilmesi için çoklu kaynaklardan gelir elde etmek umuluyor. 

Destek olmak için: 

Değerli desteklerinizi maddi bağış ve arşiv bağışı olarak iki farklı yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz. Maddi destek için bağışlarınızı Performans Sanatını Geliştirme Derneği ’nin hesabına göndererek destek olabilirsiniz. Arşiv bağışı yapmak istediğiniz, canlı süreç ve performans sana konulu kaynakları ise öncesinde [email protected] mail adresinden paylaşarak ardından platorma ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz. 

Paylaş