Perşembe, Kasım 30

Seçkin Pirim’in Şangay Yolculuğu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Çağdaş Türk sanatının önde gelen isimlerinden Seçkin Pirim, ACAF’ın (Australia China Art Foundation) davetiyle birlikte ”Disiplin Fabrikası” ve ”Hypochondriac” serilerinden yeni eserlerle Design Shanghai’da yer alıyor.
Asya’nın önde gelen uluslararası tasarım etkinliği olan Design Shanghai bu yıl 5. yılını kutluyor. Tasarım ve sanatın kesişim noktası olan bu büyük fuar; sıradışı tasarım, kaliteli ürün ve markaların yeniliklerini biraraya getiriyor. Mimarlardan tasarımcılara, önemli markalardan sanat galerilerine kadar 400 katılımcının olduğu fuara Seçkin Pirim de ”Disiplin Fabrikası” ve ”Hypochondriac” serilerinden yeni eserleriyle katıldı.
Şangay’da 2 hafta boyunca devam edecek olan sanat ve tasarım haftası boyunca Pirim’in ”Disiplin Fabrikası” serisinden 10 metrelik bir heykeli Shanghai Exhibition Center’ın ana girişinde sergilenecek. Aynı zamanda daha önceden C24 Gallery New York’ta da gördüğümüz”Hypocondriac” serisinden bir düzenlemesi de 2 hafta boyunca yaklaşık 1 milyon kişinin ziyaret edeceği Şangay’ın en işlek halka açık mekanlarından birinde sergileniyor olacak. ”Disiplin Fabrikası” serisinden eserleri daha önce Londra Saatchi Gallery’de de yer alan Pirim, Design Shanghai’da aynı zamanda 30 tasarım ikonunun aralarında bulunduğu konuşmacılar arasında da yer alıyor.
Seçkin Pirim:
1977 yılında Ankara’da doğan Seçkin Pirim, 1995 yılında Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümünü bitirdikten sonra, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü’ne girmiş, 2000 yılında mezun olduktan sonra Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Heykel ve tasarım sanatçılarından biri olan Seçkin Pirim, sanat hayatına 50’nin üzerinde grup sergi, 13’ü Türkiye’de, 3’ü de yurtdışında olmak üzere 16 kişisel sergi sığdırmıştır. Heykel ve tasarım alanında birçok ödüle sahip olan Pirim’in eserleri yurtiçi ve yurtdışında birçok özel koleksiyonda ve müzelerde yer almaktadır. Çalışmalarına İstanbul’daki atölyesinde devam etmektedir.
Paylaş