Pazartesi, Eylül 25

Step İstanbul’a Adım Adım

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

2019 yılında “Sanat herkesin hayatının bir parçası olmalıdır.” fikriyle yola çıkan Step Istanbul, bu yıl 15 Nisan 2020 Çarşamba günü başlayıp, 19 Nisan 2020 Pazar günü akşamına kadar Tomtom Kırmızı’da Ford Otosan ortak sponsorluğu ile ikinci kez gerçekleşecek.

Erişilebilir sanatın ilk adımı olarak benimsediği fiyat politikası ile bu yıl da fiyat aralığı 500 TL’den başlayarak, 20,000 TL’yi aşmayacak eser seçkisi ile devam edecek Step Istanbul, bu yıl 5 gün sürecek ve her geçen yıl daha fazla genci sanatla buluşturmayı amaçlayan etkinlik 15-16 Nisan tarihlerinde öğrencilere ücretsiz giriş imkanı tanıyacak.

Sanatın ulaşılabilir olmasının önemini kendi ağzından dinlediğimiz, @ekavvakfi ve @arttv.com.tr kurucusu İnci Aksoy sanatın herkes için olduğunu ve herkesin bütçesine uygun olabileceğini bizlerle paylaştı: “Dünyanın önemli koleksiyonerlerinin nasıl koleksiyon yapmaya başladığını okuyunca birçoğunun genç yaşlarda koleksiyonerliğe başladığını görüyoruz. Bunlardan biri Alan Faena; 16 yaşındayken harçlığını biriktirerek  küçük bir Buddha heykelini alarak, ilk sanat eserine sahip olmuş! Sanat olgusunu genç yaşlarda keşfetmeye başlayınca mutlu bireyler olarak büyüyoruz.  Sanatın manevi boyutunu da unutmayalım! Artık dünyada sanat sadece elit topluma hitap eden bir olgu değil, sanat herkes için ve herkesin bütçesine uygun bir fiyata sanat eserine de sahip olması mümkün.”

20’yi aşkın Çağdaş Sanat Galerisi ve 250’ye yakın Çağdat Sanatçıyla buluşulacak Step Istanbul’da şu ana kadar katılımı kesinleşen sanat galerileri arasında EKAV Arttv  Store, Ferda Art Platform, Galeri Diani, Pg Art Gallery, Carre d’Artistes Istanbul, Mixer, Galeri 77, Anna Laudel, x-ist, C.A.M. Galeri, REM Art Space, Galleryrooms, Versus Art Project, Sanatorium, GaleriBU, Art ON İstanbul, Vision Art Platform, Galeri FE bulunurken, sanatçılar arasında ise Ahmet Rüstem Ekici, Anabelle Guetatia, Ardan Özmenoğlu, B. Hakan Karakaya, Daniele Sigalot, Ekin Su Koç, Gönül Nuheyn, Hakan Sorar, Haydar Akdoya, Kamil Fırat, İsmet Doğan, Kate Lydden, Merve Dündar, Özlem Can, Ramazan Can, Sarp Kerem Yavuz, Serkan Küçüközcü, Tuğçe Diri, Umut Yalım, Yasemin Keltek, Yasemin Şenol, Yiğit Yazıcı yer alıyor.

 

Paylaş