Perşembe, Kasım 30

Step Istanbul’dan Ücretsiz Konuşma Serisi: ME VERSUS MASS

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Step Istanbul 2020 kapsamında Aralık Gönüllü Eğitim ve Kültürel Araştırmalar Derneği ile birlikte gerçekleştirilecek ve üç oturumdan oluşacak multidisipliner konuşma serisi ‘Me versus. Mass’ ( Ben Kitleye Karşı ) ilk oturumunu “Me (ben)”  ile başlatıyor.

Ben’ gerçekliğinin girdiği her konuyu farklı bilim ve sanat alanları üzerinden inceleyecek olan serinin ilk oturumu Levent Erden moderatörlüğünde Emre Konuk, Bülent Somay ve Hande Şekerciler’in katılımıyla 4 Mart 2020 Çarşamba saat 18:00’da  Sofa Hotel Autograph Collection*’da ücretsiz olarak gerçekleşecek.  

Ücretsiz gerçekleşecek Me vs. Mass serisinde kayıt oluşturarak  yerinizi almak için  www.stepistanbul.com.tr adresini ziyaret etmeyi unutmayın!

*Sofa Hotel Autograph Collection: Teşvikiye Cad. No 41-41A, Nişantaşı

Hande Şekerciler

NEDEN ME VERSUS MASS?

Bizler, hem kolektifin bir parçası olarak, hem de (bağımsız) bireyler olarak, sürekli gerçeklik arayışımızı sürdürürüz. Bu bir tür parça ve bütün ilişkisidir.Yaşantımızı gerçeklik kavramımızı keşfetmeden geçirmemiz imkansız görünebilir. Ancak “Gerçek nedir?” sorusu – özellikle de son on yıldır ‘post – truth’  kelimesinin her alanda kullanılmaya başlamasıyla – bazen kafa karıştırıcı bir hal alabiliyor.

Bülent Somay

Bilgi diye sunulanın bilgi olup olmadığını nasıl algılayabiliriz?” sorusuna cevaben zihnimizde birçok fikir oluşur.

Bu fikirlerin her biri önce ortaya atılır daha sonra filtrelerden geçerek ve düşünce kalıplarını aşarak bilginin gerçekte ne olduğuna dair sınırlandırmalar ve tanımlar oluşur. Bu süreç içinde en önemli konu, bu fikirleri özgürce tartışabilecek bir fikir ortamı yaratmaktır. Belki de, tam da bu yüzden seminerlere, konuşmalara ve konferanslara ihtiyaç duyarız.

Me vs. Mass konuşma serisi, alanlarının önde gelen isimleriyle zihninizde oluşacak sorulara cevap bulabileceğiniz fikir ortamını sunar.

Emre Konuk

 

Paylaş