Pazartesi, Eylül 25

Steve Jobs’un Kartviziti Açık Artırmada Satıldı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apple Computer’ın kurucu ortaklarından birisi olan Steve Jobs, ölümünden önceki 5 yıl boyunca Apple’ın CEO görevini üstlendikten sonra 5 Ekim 2011 tarihinde hayata gözlerini yummuştu. Steve Jobs’ın arkasında bıraktıkları ise birer servet haline dönüştü zirâ Jobs’a ait Mac OS X teknik kılavuzu ve Steve Jobs tarafından doldurulmuş ve imzalanmış istihdam anketi gibi parçalar oldukça yüksek fiyatlara satıldı.

Steve Jobs’a ait ve üzerinde; Apple’ın klasik gökkuşağı ambleminin ve adresinin, Steve Jobs‘ın adının ve şirketteki “Chairman of the Board” (olabilecek en yüksek pozisyon) pozisyonunun, telefon numarasının yer aldığı kartvizit, bu hafta içerisinde gerçekleşen ve 500 dolardan başlayan açık artırmada 6.259 dolara alıcı buldu.

Söz konusu kartvizitin bayağı eski olduğunu söylemek gerek. Zira Apple’ın rengarenk gökkuşağı logosunun kullanıldığı dönemden kalma olduğu görülüyor. Kartvizite ödeme yapan kişinin adı ise açıklanmadı.

Jobs, Mayıs 2006’da New York’taki Apple’ın ikonik Fifth Avenue mağazasının açılışında dergiyi imzaladı. Ön kapağın üzerinde, orijinal Macintosh bilgisayarları yer alıyor.

Bu yılın başlarında, 1973 yılında Jobs tarafından doldurulmuş istihdam anketi de açık artırma da 174.757 dolara satılmıştı.

Paylaş