Perşembe, Kasım 30

Swatch’un Yeni Sınırlı Üretim Saatleri Pigcasso İmzası Taşıyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Güney Afrika’daki bir çiftlikte yaşayan ve yaptığı resimlerle sanat dünyasını şaşkına çeviren domuz Pigcasso, Swatch ile işbirliği yaparak yine adından söz ettirdi.

Hayvan hakları aktivisti Joanne Lefson tarafından, bir mezbahadan kurtarılıp evlat edinildikten sonra hayatı değişen domuz Pigcasso’nun resme olan yeteneği kurtarıcısı tarafından keşfedildi. Ağzına aldığı fırçalarla tuval üzerine rengarenk resimler yapan Pigcasso, ortaya koyduğu işleri kendi sosyal medya hesabından duyurunca dünya tarafından büyük ilgi gördü. Tabloları 280-2000 dolar gibi rakamlara satılırken, sahibi Lefson’a göre o ekspresyonist eserler sunmaktan büyük keyif alıyor.

Swatch'un Yeni Sınırlı Üretim Saatleri Pigcasso İmzası Taşıyor

Kısa sürede şöhreti yakalayan yetenekli domuz, Swatch ile bir işbirliğine girdi bile. Marka, Pigcasso’nun tabloya yaptığı boyamaları saatlerine işleyip sınırlı sayıda üretimle, Swatch koleksiyonerleri ve Pigcasso hayranlarının beğenisine sunuyor.

Bu ortaklık, Damien Hirst ve Swatch işbirliğinin cazibesine sahip gibi görünmese de, bizler Pigcasso tasarımı Swatch saatlere bayıldık.

Paylaş