Cumartesi, Eylül 23

Nail Keçili Medya Gurusudur.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Allah nasip ederse çok çok çok yakın bir zamanda sizlere bir medya gurusu olarak hitap edeceğim. Çıkartacağımız güzel yayınları  tarafınıza sunacağım. Çok keyifleneceksiniz. 50 senenin birikimi, dedikodular, haberler, Türkiye’de olmuş büyük hadisedeler, adam yerine koyduğunuz ve maalesef yıllarca adam yerine koyarak lafını, havasını dinlediğiniz veya herhangi bir yerde karşılaştığınız zaman kenara çekilip yol verdiğiniz insanların ne kadar şerefsiz olduklarını Türkiye’ye ve insanlarımıza ne kadar kötülük yaptıklarına benim medya guruluğumla ulaşacaksınız. İnşallah çok çok yakın bir tarihte yepyeni bir kafayla, bu işlerde üstat, çok güçlü bir kardeşimizle onun önderliği benim de desteğim ile yapacağımız faaliyetlerde sadece Türk halkının takdir edeceğini ve yaşanan bunca yıl medya geleceğinizin bilgilerini, geçmişinizle ilgili hadiseleri medyadan okuyun, medya size doğruyu söyleyecektir yalanını sarf eden medya patronlarının ne kadar zavallı ve ne kadar menfaat düşkünü olduğunu okuyacaksınız.

Türkiye’de yıllarca amiral gemisi Hürriyet arkasından Milliyet arkasından Tercüman, Günaydın bunlar muazzam muazzam gazetecilik yapmışlar, muazzam işlere imza atmışlar ve ben gayet iyi hatırlıyorum çocukluğumda Etiler’de evimizde davet edilmiş insanlar topluluğunun arasında Erol Simavi’yi görebilmek için mutfaktan salona açılan servis kapısında az kalsın kafamı sıkıştırıyordum. Ben Erol Simavi ile daha sonra mesleğimde reklam sektöründe, iletişim işlerinde, tanıtım felsefesinde çok büyüdüğüm zaman dost oldum. Erol Bey, o tarihlerde bulunduğu ikametgâhı dolayısıyla benim Taksim’deki Kazancı yokuşunda Tevfik Remzi Kazancıgil Köşkü’nde bulunan CEN Ajans’a çok yakın olduğundan uzun zaman gazetesine gitmemişti. Belki birkaç sene şuan tam hatırlamıyorum ama benim ofisimde kendisine tahsis ettiğimiz oda ve sekreterle faaliyet göstermişti. Uzun yıllar Hürriyet Gazetesinde yazı yazmış ve oranın yöneticiliğini yapmış dostlar da, rahmetlileri de Çetin Emeç’i ve Nezih Demirkent’ i de bizim şirkete gelerek Erol Bey’i ziyaret etmiş, iş görüşmeleri yapmışlardı. Ben de o vesile ile o güzel insanlarla yakınlaşmak, tanışmak, sohbet etmek, dostluk yapmak ve sonrasında da dostluğu devam ettirmek gibi faaliyetlerde bulunmuşumdur. 

Hayatımda tanıdığım en muhteşem patronlardan biri de Tercüman Gazetesi’nin sahibi Kemal Ilıcak’tır. Bu akşam tesadüfen bu yeni medya operasyonuna başlamadan önce arkadaşlarımla konuşurken Kemal Ilıcak’tan bahsettim. Onun ne kadar dürüst ve ne kadar erkekçe yayınlar yaptığını, insanlara hiçbir zaman zarar vermediğini, kimse hakkında olmayan bir şey yazmadığını hatta olanları dahi yazmadığını ve gazetesini hiçbir zaman hokkabazlık uğruna kullanmadığını uzun uzun anlatmışımdır. O devirlerde çok kızdığım bir türlü de hazmedemediğim bir sürü gazete haberleri olmuştur. Bunların hiçbiri benimle ilgili hadiseler olmamasına rağmen insanların canlarını acıtan, insanları üzen asılsız haberleri affetmek mümkün değildir. Bugün bunlar var mıdır? Bugün çok farklı ve çok değişik bir medya hayattadır. Bunu da ileride bu işleri yoluna koyduktan sonra size anlatacağım.

Hayırlı haftalar dilerim.

M.Nail KEÇİLİ

Paylaş