Pazartesi, Mayıs 29

Nükhet Everi ile Göbeklitepe – Urfa Turu II

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

*İlk gezimize gelen yoğun istek nedeniyle 2. kez düzenlenecektir

Rehber: Nükhet Everi
Acenta: Düş Patikası
İstiklal Cd.Katip Mustafa Çelebi Mh. Meşelik Sok. Sekban Han No:6/5 Beyoğlu
Tur Tarihi: 12-14 Kasım 2018
Süre:2 Gece 3 Gün
Ücret: 1900 TL
Otel: Manici Urfa Otel 

Bilgi ve kayıt için [email protected] ve 0212 257 1000 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Tur Detayı Hakkında;
2014 senesinde kaybettiğimiz Göbeklitepe kazı başkanı Prof. Dr. Klaus Schmidt’in anısına düzenlediğimiz ve çok ilginç sürprizlerle dolu bu gezide siz de olun.
1. Gün  İstanbul >> Urfa
Türk Hava Yolları’nın TK2246 seferi ile 07.45’de Urfa’ya uçuyoruz. Urfa’da özel aracımızla şehir merkezine gidiyoruz. Urfa’da şehir merkezindeki ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Fırfırlı Kilise ve Ulu Camii ziyaretimizin ardından son yıllarda kentsel dönüşüm kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan Edessa Nekropolü’ndeki kaya mezarlarını görüyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Balıklıgöl’e gidiyoruz.  Hazreti İbrahim’in ateşe atıldığında oluştuğuna inanılan Halil-ül Rahman Gölü’nü ve Ayn Zeliha Gölü’nü, çevresindeki tarihi eserleri gördükten, Hazreti İbrahim’in doğduğu rivayet edilen mağarayı da ziyaret ettikten sonra Urfa’nın rengârenk çarşılarını geziyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Urfa’da otelimizde.
2. Gün Urfa
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 34.000 m2’lik alana yayılan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Arkeopark ve Edessa Mozaik Müzesi’ndan oluşan ve Türkiye’nin en büyük müzesi olan Haleplibahçe Müze Kompleksi’ni çok kapsamlı ve ayrıntılı bir şekilde geziyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Urfa Çarşılarında serbest zaman. Akşamüstü Göbeklitepe kazıları sırasında Prof. Dr. Klaus Schmidt ve ekibi tarafından kazı evi olarak kullanılan evi ziyaret ediyoruz. Tipik bir Urfa Evi olan eski kazı evinde arkeoloji dünyasının hayranlığını üzerinde toplayan Göbeklitepe’nin detaylarını ve bilinmeyenlerini dinleyecek ve evin avlusunda çaylarımız eşliğinde merak ettiklerimizin cevaplarını arayacağız. Bu akşam bir Urfa geleneği olan Sıra Gecesi’ne katılıyoruz ve akşam yemeğimiz sıra gecesi esnasında olacaktır.
Konaklama Otelimizdedir.
3. Gün Urfa >> Göbeklitepe >> Harran >> İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizle otelimizden ayrılıyor ve Göbeklitepe’ye yola koyuluyoruz. Göbeklitepe’de, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Kazıevi’nde gördüklerimiz ve dinlediklerimiz ışığında heyecan verici ve detaylı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Göbeklitepe ziyaretimizin ardından Harran’a yola çıkıyoruz. Harran’da dünyaca ünlü Harran evlerinde, otantik bir ortamda serbest öğlen yemeği molasından sonra Emevi Halifesi Mervan Dönemi’nde yapılmış olan Harran Ulu Cami ve Harran Höyük’te dünyanın ilk Üniversitesi olarak bilinen Harran Okulu, bu höyükte yapılan kazılarda çıkan katmanlar, yolların kesiştiği bir noktada inşa edilmiş olan Harran’ın surları, Halep Kapısı ve İç Kale görülecek yerler arasında. Sonrasında  Abgar Krallığı’nın muhteşem kült merkezi Soğmatar Antik Kentini gezerek turumuzu sonlandırıyoruz. Türk Hava Yollarının TK 2249 sefer sayılı uçuşu İle saat 20.00’da İstanbul’a dönmek üzere Hava limanına yola çıkıyoruz.
Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
• Uzman Rehberlik Hizmeti (Rehber: Nükhet Everi)
• Uçak Bileti (İade ve Değişim yapılamaz)
• 2 Gece Konaklama
• 2 Kahvaltı
• 2 Akşam Yemeği (1 Akşam Yemeği Otelde, 1 Akşam Yemeği de Sıra Gecesinde Alınacaktır)
• Sıra Gecesi
• Göbeklitepe Kazıevi’nde Özel Gösterim ve Workshop
• Program da Belirtilen Tüm Geziler
• Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
• Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri
• Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
• Öğlen Yemekleri
• Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
• Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
• İsteğe Bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası
• Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet
Ücretler minimum 14 kişilik grup için geçerlidir. Tek kişilik oda da ücret farkı 300 TL’dir.
Ödeme ile ilgili Banka Bilgileri :
DÜŞ PATİKASI TURİZM ORGANİZASYON TAŞ.VE HAB.HİZ.LTD.ŞTİ.
GARANTİ BANKASI GALATASARAY ŞUBESİ TÜRK LİRASI HESABI
HESAP NO 068-6294700
IBAN  TR06 0006 2000 0680 0006 2947 00

Kredi Kartı ile Ödeme için TIKLAYIN

Rehberimiz : Nükhet Everi

İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi ve Viyana Üniversitesi’nden sonra bir müddet Küba’da yaşadı ve Küba’da çalışan ilk Türk kadını oldu.
2002-2015 yılları arasında TUREB (Turist Rehberleri Birliği) bünyesinde İRO (İstanbul Rehberler Odası) Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. “Mardin Çalışma Komisyonu” kurucusu ve başkanıdır. 
2013 yılında E Yayınları’ndan yayınlanan “Mardin / Güneş Ülkesi” isimli rehber kitabı, 2014 yılında ABD Harvard ve Princeton Üniversiteleri, Kanada McGill Üniversitesi ile ABD Congress Library tarafından başvuru kitabı olarak kabul edildi. 2014’te SKAL tarafından verilen “SKALİTE Turizmde Kalite” ödülünü “Mardin / Güneş Ülkesi” kitabıyla “En İyi Turizm Yayını” kategorisinde kazandı.
2014’te E Yayınları’ndan “Sarayın Dehlizlerinde” adlı romanı yayınlandı.
2015 yılında “SKALİTE Turizmde Kalite” ödüllerinin ikincisini bu sefer “Yılın Rehberi” kategorisinde kazandı.
2017 yılında Yeşilköy Rotary Kulübü tarafından “Meslekte Üstün Hizmet Ödülü”ne lâyık görüldü.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde ünlü yönetmenler Beklan Algan, Josef Szayna ve Eugenio Barba ile çalıştı. Bu süreçte iki tiyatro oyunu, bir uzun metraj film senaryosu yazdı, çeşitli söyleşileri yayınlandı.
Radyo programlarında Türkiye şehirlerini tanıttı. Fotoğraf sergileri açtı.
Kültürel Mirası Koruma Derneği’nin (KMKD) kurucu üyelerinden olup, Türkiye’deki Süryani Kültür Mirası üzerine çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır.
Milliyet Gazetesi Cumartesi Eki’nde “Sırt Çantam” adlı köşesinde seyahat yazıları yazan Nükhet Everi, bildiği Almanca, İngilizce, İspanyolca, Latince, Eski Yunanca, Bizans Grekçesi, Yunanca ve Ermenice dillerinin yanı sıra Mezopotamya bölgesindeki araştırmaları için Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Süryanice ve Arapça öğrenmektedir
Düş Patikası ; 2010 yılında sosyal ve kültürel geziler düzenleyen bir gezi grubu olarak İstanbul’da kuruldu. 2014 yılında Düş Patikası Turizm Acentesi olarak Turizm Bakanlığı’nın (Vitray Travel) A 8657 sayılı işletme belgesini alarak; yurt içi ve yurt dışı turizm faaliyetlerine devam etmektedir.
Paylaş