Pazartesi, Eylül 25

Balenciaga Koleksiyonuna Yılmaz Şen’den Sıradaşı Bir çalışma

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yılmaz Şen, Balenciaga’nın 2019 ilkbahar koleksiyonu için hazırladığı videolarında, insan anatomisinin sınırlarını keşfederken sanatsal yaklaşımıyla izleyiciyi hayran bırakıyor.

İnsan vücudunun anatomisini ve hareketini sınayıp üç boyutlu animasyonlar yapan sanatçı Yılmaz Şen, Balenciaga’nın 2019 koleksiyonu için hazırladığı videolarla büyük beğeni topladı. 2015 yılında ise markanın yaratıcı yönetmen koltuğunda Demna Gvasalia oturuyordu.

​Sanata olan sıra dışı yaklaşımıyla izleyiciyi kendine hayran bırakan Şen, markanın koleksiyonu için yaptığı video çalışmalarıyla adeta insan bedenine dair algılarımızla oynuyor. Sanatçı yaptığı video çalışmaları için şunları söylüyor: “Balenciaga’nın İlkbahar 2019 koleksiyonu için altı kampanya videosu hazırladım. Amacım insan vücudunun anatomik sınırlarını araştırmaktı. Bunun için tüm vücut fotogrametri taramalarını ve canlı aksiyon görüntülerini bir araya getirdim, sonra her bir görünümü çeşitli şekillerde deforme ettim.”

Görsel sanatçı ve tasarımcı Yılmaz Şen, çalışmalarını Kopenhag’da sürdürüyor. Animasyon, projeksiyon haritalama, illüstrasyon, sahne tasarımı, müzik videoları, grafik tasarım vb. gibi çok çeşitli alanlarda üretim yapıyor.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Paylaş