Cumartesi, Eylül 23

4. PSM Caz Festivali’nden ‘‘Her müziğin caz festivali’’

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

‘’Her müziğin caz festivali’’ mottosuyla 4. senesini kutlayan PSM Caz Festivali, bu sene 30 Nisan Uluslarası Caz Günü’nde, farklı müzik türlerinin sentezini yansıtan programıyla, müzikseverlerin karşısına çıkıyor. 30 Nisan – 5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek festival, caz çatısı altında; blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop, rock ve world müziğin heyecan verici renklerine yer verirken, 80’i aşkın yabancı ve yerli sanatçıyı ağırlayacak. Yerli sanatçı ve grupların yalnızca PSM Caz Festivali’ne özel gerçekleştirilecek PSM’ye Münhasır projeleri, özel sahne şovları ve repertuvarlar ile de seyircilere benzersiz bir festival deneyimi sunacak.

Fatoumata Diawara

Müzik endüstrisindeki cinsiyet eşitliğini sağlamak için harekete geçmeye çağıran uluslararası Keychange programına katılan PSM Caz Festivali, bu yıl %30 oranında kadın sanatçıya yer verirken 2022 yılına kadar festival programında kadın sanatçı sayısını artırarak, 50:50 cinsiyet dengesi sağlamayı hedefliyor. Festival deneyimini müzikseverler için erişilebilir kılmak isteyen Zorlu PSM; Özel Erişim Kategorisi biletini hayata geçirerek ücretsiz refakatçi bileti ve asistan uygulamasıyla özel ihtiyaç sahibi bireylerin sosyal hayata katılmınını artırmayı amaçlıyor.

Her müziğin caz festivalinde, cazın her hali seyirci karşısına çıkıyor…

PSM Caz Festivali boyunca unutulmayacak konserlerin yanı sıra farklı temaların işleneceği yetişkin ve çocuk atölyeleri, değerli konukların katılımıyla gerçekleşecek paneller, Swing Gecesi, Cazlı Brunch, ve İstanbul’un en sevilen plak dükkanlarının katılımı ile gerçekleşecek Plak Pazarı etkinliklerine de ev sahipliği yaparak kültür sanat hayatında başlattığı geleneğe devam edecek. Beşiktaş Belediyesi’nin farklı alanlarında da, festival kapsamında çeşitli açık alan etkinlikeri gerçekleşecek.

Suede

Festival ile özdeşleşen Caz’lık Sinema ise, yine müziğin ve sinemanın kesiştiği film ve belgeselleri bir araya getirecek. Zorlu PSM dışında da yan etkinlikleriyle İstanbul’a da yayılacak olan PSM Caz Festivali, dopdolu bir programla müzikseverlerle buluşacak.

Festival Biletleri 17 Şubat Pazartesi Günü Satışa Çıkıyor

30 Nisan – 5 Temmuz tarihleri arasında müzikseverleri farklı deneyimlere ortak edecek olan PSM Caz Festivali’nin biletleri 17 Şubat’ta Zorlu PSM gişelerinde ve Zorlu PSM’nin yeni satış platformu passo.com.tr’de satışa çıkıyor.

Paylaş