Cumartesi, Eylül 23

8. Nilüfer Caz Festivali 9-19 Şubat Tarihleri Arasında Gerçekleşecek!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bu yıl  9-19 Şubat tarihleri arasında 8. kez seyirciyle buluşacak olan, müzikseverlerin heyecanla beklediği Nilüfer Caz Festivali’nde sahne alacak isimler belli oldu! Bursa kent kültüründe önemli bir yeri olmasının yanı sıra, aynı zamanda şehrin sınırlarını aşarak geniş kitlelerce 2016’dan beri ilgiyle takip edilen Nilüfer Caz Festivali, 10 gün boyunca gerçekleşecek konserler, paneller ve atölyelerle yeniden kışlık mekanlara dönüş yapıyor.

Festival’in bu seneki teması olan “Tahayyül”, genç nesillere hayal kurmayı hatırlatma fikri etrafına konumlanıyor. Birçok yerli ve yabancı müzisyeni ağırlayacak konserlerin yanı sıra, farklı disiplinlerden konuşmacıların katılımıyla gerçekleşecek ilham veren paneller ve çeşitli ilgi alanlarına yönelik tasarlanan atölye çalışmaları bu senenin festival programında yer alıyor.

Genç ruhlara ilham veren Festival’in açılışı, 9 Şubat’ta, elektronik ve kulüp kültürü atmosferlerini minimalist caz ve rock etkileriyle birleştirerek dans pistinden meditatif iç dünyalara akan ve bizi yepyeni diyarlara taşıyan GoGo Penguin performansıyla gerçekleşiyor.  Ayrıca, özgür notaları bir araya getiren müziğiyle dikkat çeken Mert Pekduraner, müziğin ve yeteneklerin gücüne inanarak yola çıkan müzisyen Nova Norda genç dinleyicilere ilham verecek performanslarla festival seyircisiyle buluşuyor. Türkiye caz sahnesinin önde gelen tecrübeli isimlerinden Fatih Erkoç ve pedal, saksafon ve elektrikli efektlerle notalarını sonsuz bir evrende buluşturan müziğiyle Fransız sanatçı Guillaume Perret müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

Avrupa Caz Ağı (European Jazz Network) üyesi olan Nilüfer Caz Festivali, bu sene uluslararası sanatçıları ağırlamanın yanı sıra, Festival tarihlerine denk gelen 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel olarak gerçekleşecek olan konserde, geleneksel cazın ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden olan Kerem Görsev, Elif Çağlar’ın eşsiz sesiyle müzikseverlerle  buluşacak. İkiliye kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman eşlik edecek.

Paylaş