Cumartesi, Eylül 23

Simbart Projects’ten İkinci Pop-Up Sergi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Genç sanatçıları, ağırlıklı olarak sosyal medya üzerinden kürate edilmiş içeriklerle ön plana çıkarmayı hedefleyen yenilikçi sanat projesi Simbart Projects, sanatçıya özgü farklı mekanlarda, pazar günleri pop-up sergiler düzenleyeceği bir sürece girdi.
Simbart’ın bu yenilikçi projesinin ilki Didem Erbaş ile gerçekleşmişti. 13 Mayıs Pazar günü, ikinci isim Mehmet Öğüt olacak. Mehmet Öğüt’ün “Anâsır-ı Erbaa” isimli günübirlik sergisiyle kapılarını sanatseverlere açacak. Çukurcuma Hamamı’nda düzenlenecek sergi pazar 11:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Bu pop-up serginin bitiminde, projenin ikinci ayağı olarak Mehmet Öğüt’le yürütülecek sosyal medya sürecine girecek olan Simbart Projects, dört hafta boyunca sanatçı ve işleri hakkında kapsamlı bilgiler, video ve görsel içeriklerle sosyal medyadan paylaşımını sürdürecek.
Hemen hemen her şeyin dijital ortamda sunulduğu bu çağda, sanatın da dijital ortamda çok daha fazla insana ulaşabildiğine, piyasadaki etkileşimi çok daha farklı bir boyuta taşıdığına her geçen gün şahit oluyoruz. Sanatın erişilebilirliğini arttırmayı hedefleyen ve bu doğrultuda dijitale büyük önem veren Simbart Projects’in bir çeşit görsel arşiv olarak değerlendirdikleri Instagram sayfasına @simbart_projects isminden ulaşabilir, çatıları altında yaptıkları günlük sergilere ve sosyal medya sürecini buradan da takip edebilirsiniz
Paylaş