Perşembe, Haziran 8

Proust Serisi: Seda Aksoy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

@sed_aksoy ve @edaafranci bir elmanın iki yarısı, tek yumurta ikizleri; ikisini birlikte tanıdım, ikisini ayrı severim. Seda mükemmeliyetçi bir insan. İnanılmaz disiplinli ve çalışkan, ya tam olsun ya da hiç olmasın diyenlerden.

O derece ki ben Proust anket fikrimi onunla paylaştığımda, bütün işlerini bir kenara bırakarak benim sayfama odaklandı bana yardım etti. Seda gerçek bir kitap tutkunu ve kitap koleksiyoneri.

Seda ve Eda kurdukları işlerde de çok ileri görüşlüler. Öyle ki, Türkiye’de paylaşım ekonomisinin moda sektöründeki ilk örneği olan kiralama şirketi @davetcokelbisemyok ‘u kurdular.

Seda Aksoy ve Eda Francı

Özel bir davetiniz varsa internet sitelerinden veya uygulamalarından kiralayıp kargo ile geri gönderiyorsunuz. Kirala ,Giy,Geri gönder. Türkiye’nin her şehrine gönderim yapıyorlar. Sürekli büyüyen topluluğumuzda modayı erişilebilir ve sürdürülebilir hale getiriyorlar.Kiralama yolculuğunun her adımında iklim ve çevre bilincinin sahibi olan ikizler, bu yaz için tasarladıkları pareoların da tüm gelirini @turmepa ‘ya bağışlayacaklarmış. Örnek bir davranış.

Keyifli okumalar, kitapsız kalmayın.

Röportaj: Nina Lodrik

Şu an hayatta olan ve en çok hayranlık duyduğunuz kişi kim?

Alman biyoteknoloji şirketi BioNtech’in kurucu ortağı Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci.

Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci.

En sevdiğin kitaplar?

Jose Saramigo-Körlük, Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna

En sevdiğin müzisyenler?

Ludovico Einaudi, Coldplay, Celine Dion

Tarihte en sevmediğiniz karakter?

Hitler, Stalin, Mussolini.

Tarihte en sevdiğin ressam?

Albrecht Dürer, Egon Schiele

Bir kitaptan alıntı yapacak olsan ?

“Üç tutku hayatımı önemli derecede etkilemiştir. Gerçek sevgiye olan özlemim, bilgiyi araştırma merakım ve insanlığın çektiği ıstırap için duyduğum büyük merhamet.” Bertand Russel

 

 

Paylaş