Christian Dior 2019 Sergisi Victoria & Albert Museum’da

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moda dünyasında çok konuşulan Christian Dior: Designer of Dreams sergisi, 2 Şubat – 14 Haziran 2019 tarihleri arasında Victoria & Albert Museum’da sergilenecek!

1852 yılında Birleşik Krallık’ta kurulduğundan beri dünyanın en geniş kapsamlı tasarım ve sanat müzesi olma özelliğine sahip Victoria & Albert Museum, 2019’un Şubat ayında Christian Dior: Designer of Dreams sergisine ev sahipliği yapacak. En son 2015 yılında Alexander McQueen: Savage Beauty ile ilk en büyük moda temalı sergisine kapılarını açan müze, ikinci en büyük sergisini Christian Dior ile gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Christian Dior 2019 Sergisi Victoria & Albert Albert Müzesi’de3

1947 yılından bugüne kadarki dönemi inceleyecek olan sergi, moda tutkunlarını unutulmaz bir tarih yolculuğuna çıkaracak.

Prenses Margaret’ın 21. yaşını kutlarken 1951 yılında giydiği elbise, serginin en ikonik parçaları arasında. Cecil Beaton tarafından fotoğraflanan düşük omuzlu ve altın işlemeli elbise, Prenses Margaret’ın en ünlü fotoğraflarından biri. Christian Dior’un İngiliz kültürüne olan hayranlığını yansıtacak olan sergide, balerin Margot Fonteyn’in giydiği kostümler de yer alıyor. Arşivlerinde bulunan Dior parçalarının yanı sıra, yoğun bir araştırma yapan sergi küratörü Oriole Cullen, yeni koleksiyonun heyecan verici olması için farklı tasarımlara yöneliyor. “Yaptığımız çalışmalardan sonra daha önce hiç görülmemiş parçalar bulduk,” diyen Cullen, V&A arşivindeki fotoğraflarda giyilen elbiseleri bulduklarını açıkladı.

Christian Dior 2019 Sergisi Victoria & Albert Albert Müzesi’de2

11 kategoriye ayrılan sergide en dikkat çeken bölümlerden biri “İngiltere’de Dior.” Müzenin Sainsbury kanadında yer alacak olan sergi, markanın kuruluşundan itibaren tüm dönemlerine ışık tutacak. Dior’un kreatif direktörleri Marc Bohani Gianfranco Ferré, John Galliano, Bill Gaytten, Raf Simons ve şimdiki tasarımcısı Maria Grazia Chiuri’nin tasarımlarının sergileneceği koleksiyon, her ismin tasarım estetiğini gösterecek. Toplam 500 parça içeren sergide; aksesuarlar, moda fotoğrafları, film, makyaj ürünleri, çizimler ve Christian Dior’un özel eşyaları yer alırken, serginin 200 parçası da haute couture tasarımlarından oluşuyor..

Christian Dior 2019 Sergisi Victoria & Albert Albert Müzesi’de1

Paylaş