Değişim Rüzgarı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

2017 Sonbahar/Kış defilelerinde podyumlarda atılan adımlar daha sade, daha gerçek ve en çok da daha kişisel stillerin sinyalini veriyor. Bireysel ihtiyaçlara yönelen tasarımlar, kişisel dokunuşlar; ve sahne sizin! Şimdi kendi kimliğinizi ortaya çıkarma zamanı. Doğadan ilham alan renkler orman yeşili, yoğun koyu maviler, kış şarabı rengi ve alacakaranlık siyahlar. 2017 kışının en önemli detayı ise minimalizm ile maksimalizm arasında kurulan muhteşem denge. Maskülen çizgiler kendini yalnızca takımlarda değil, soğuk kışta sarınacağımız her parçada gösteriyor. Androjen görünümün son sezonlardaki etkisi, yine ‘17 kış koleksiyonlarında kendini gösteriyor. Sıklıkla göreceğimiz 70’lerin geometrik şekilleri, grafikleri ve “color block” modası, tarihin nasıl kendini güncelleyerek tekrar ettiğini gözler önüne seriyor. Loungewear ise son sürat devam etmekte. Daha rahat ve konforlu proporsiyonlar, rahatlığı ön planda tutarken, sade parçalar amacının aksine daha çok göz önünde olmamızı sağlıyor. Zahmetsiz şıklık, elegant görünümün anahtarı olmaya devam ediyor. Bedenimize 3-4 beden daha büyük gelen mont ve ceketler ise konfor düşkünü kış modumuzu mest ediyor.

Entelektüel ve sofistike bir yaklaşım ile, geçmiş ve geleceği “şimdi” ile harmanlayan stiller klasik ve özgüven dolu bir görünüm ortaya çıkarıyor.

 

Romantik Dokunuşlar

Flörtöz ve romantik dantel ile yumuşacık ipek kumaşlar, soft renkler kışın dingin ruhunu içimize işliyor.

Kış Bahçesi

Çiçek ve kamuflaj desenler, yazın etkisinden çıkmadan kışın tadını çıkarmamıza fırsat tanıyor. Doğadan ilham alan renkler bize huzurun ve içsel yolculuğun kapılarını aralıyor.

 

Her Daim Denim

Rahatlık ve ince şıklığı bir arada yakalamamızı sağlayan indigo mavisi, kış sezonunda denim parçalarla bir araya geliyor. Her sezon koleksiyonların vazgeçilmez parçası denim, bu sezon sıra dışı bir görünüm için anahtar nokta olarak çıkıyor karşımıza.

İncelikler Ön Planda

Bele bağlanan kuşaklar yalnızca elbiselere değil, uzun ceketlere entegre olmuş durumda. Özellikle denim kumaşlar üzerindeki bu ayrıntı, stilini ön plana çıkarmak isteyenler için yenilikçi bir seçenek oluşturuyor.

Cornflower

Yazın derinliğinde kaybolduğumuz mavi, kışın çok farklı tonlarda karşımıza çıkıp, bizi içine çekmeye devam edecek. Cornflower tonları ve bebek mavisi kışın hit renkleri olup, koleksiyonların baş köşesine kuruluyor. Pastel tonlarındaki maviler ise, yumuşak geçişlerle ruhumuzu doyuruyor.

Açık Sözlü Gardırop

Düşüncelerimizi daha açık nasıl dile getirebilirdik? Tabii ki onları üzerimize giyerek. Slogan baskılı t-shirt ve sweatshirtler yazdan kışa geçişte yine yanımızda.

Asil Kadife

Yüzyıllardır asalet ve zenginliğin sembolü kadife, contemporary lüksün yüzü olarak 2017 kışına adını yazdıran önemli detaylardan biri. İpek kumaşları saran kadife detaylı gece elbiselerinin yanı sıra, günlük hayatımızda da, özellikle dış giyimde yer alarak bize sıcacık bir kışın garantisini veriyor.

Ceplere Çifte Standart

Denim gömleklerdeki çift cep detayları da 2017 kış defilelerinde öne çıkan ayrıntılar arasında. Farklı ton ve renkteki kumaşlarla ya da düğme aksesuarlarıyla fark yaratan bu detay, ayrıcalıklı bir görünümün yanı sıra rahatlık arayışımızı da göz önüne seriyor.

Konuyu Uzatabilir Miyiz? 

Çabasız şıklığı yakalamanın kilit noktası geniş ya da dar paça pantolonların üzerinde kullanacağımız uzun tunikler oluyor. Bu gizemli görüntünün ardında, farkında olmadan dikkat çeken bir kadın silüeti yatıyor.

Baştan Çıkartıcı Deri

Kadınsı görünümün ağırbaşlı tamamlayıcısı deri kumaşlar, elbiseler ve ceketlerde ikinci bir ten resmederken, içimizdeki tutku ve feminen ruhun ortaya çıkmasını tetikliyor.

Kırmızı Çizmeli Kedi 

Bir çok defilede kırmızının farklı tonlarıyla karşımıza çıkan dizüstü çizmeler ile arka sırada kalmak mümkün mü? Podyumlara ilham veren bu adımların kaldırımlarda kalıcı izler bırakacağı kesin.

Paylaş