Hüsamettin Koçan, Atölyesinin Belleğiyle Bodrum’da!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hüsamettin Koçan, Atölyesi’nin Belleği ile 11 Ağustos’ta Bodrum Mausolos Sergi Salonunda izleyici ile buluşuyor. Sanatçın atölyesi onun yüreği, beyni ve çağıdır diyen Koçan’ın sergisi, 1 ay boyunca izleyicilerin ziyaretine açık olacak. Sergi mekânında Hüsamettin Koçan, Tamer Levent’le 12 Ağustos’ta “Sanatın Merkezi İnsan”, 14 Ağustos’ta ise Kıymet Giray’la “Sanatçının Atölyesi”ni konuşacak.
Hüsamettin Koçan, Bodrum Mausolos Sergi Salonu’nda açılan Atölyenin Belleği sergisi ile ilgili “Sanatçının atölyesi beynidir, kalbidir ve içinde yaşadığı dünyadır. Dönüp dolaşıp tüm bu birikimleri uygulamak için bir mekâna ihtiyaç duyar, o mekân da sanatçının atölyesidir. Bu nedenle de ‘Atölyenin Belleği’ sergimde tanıklıklarımı izleyiciyle olanaklar ölçüsünde paylaşmak istedim. İzleyici bu sergide daha çok bir gölgeyle, farklı malzemeyle, Anadolu kültürü ile karşılaşacak. Elbette bastırılmış sözler, yalnızlıklar, suskunluklar, korkular ve insanı en derinden anlama çabası bu gölgenin yolculuğuna katılmış olacak.” dedi.
Sanatçının bu sergide farklı dönemlere ait 37 yapıtının yer aldığı ve sanatçının seçilmiş çeşitli teknikteki işleri kendisi de hafıza mekân olan Bodrum Mausolos Sergi Salonunda yer alan sergi 1 ay boyunca ziyaret edilebilecek.
Hüsamettin Koçan sergi mekânında Tamer Levent’le 12 Ağustos’ta Sanatın Merkezi İnsan, 14 Ağustos’ta ise Kıymet Giray’la Sanatçının Atölyesini konuşacaklar. Konuşmalar izleyiciye açıktır.
Paylaş